Jak dopasować biżuterię do stroju, fryzury i innych elementów

Biżuteria jest dopełnieniem wizerunku kobiety, bez względu na to czym się zajmuje. Uwzględniając indywidualizm każdej z osobna, jej styl i upodobania, rynek proponuje bardzo wiele możliwości. Najważniejsze jest to, by była ona stosownie dobrana, by podkreśliła odpowiednio urodę, czy też dodała odpowiedniego charakteru kreacji(stylizacji) w zależności od sytuacji w której się znajdujemy - gdyż właśnie wówczas cel zostanie osiągnięty.

Biżuteria a strój

 

Bardzo wiele kobiet biżuterię wybiera w pośpiechu, tuż przed wyjściem, nie mając czasu na dokonanie właściwego wyboru. Jednak warto poświęcić ów czas, gdyż biżuteria odpowiednio dobrana do pory dnia, czy do wydarzenia na które się wybieramy, podkreśli walory stroju, będąc zarazem elementem dopełniającym, tworzącym wizerunek.

 

Jeśli wybieramy się na spotkania służbowe, czy też na co dzień do pracy odpowiedniejsze będą te „delikatniejsze” dodatki. Do codziennej stylizacji świetnie nadaje się także biżuteria z metali nieszlachetnych. Wychodząc na imprezę natomiast, przede wszystkim powinnyśmy kierować się zasadą, która mówi, że jeśli strój jest błyszczący, okazały, wówczas biżuteria powinna być delikatniejsza, skromniejsza. W momencie kiedy strój jest skromny, prosty, wtedy można poszaleć, wybierając tą nie standardową, bardziej widoczną. Pamiętać należy, że biżuteria z kamieniami szlachetnymi nadaje szyku, elegancji – odpowiednia przede wszystkim na wieczorne wydarzenia (np. bogato zdobione naszyjniki). Nie można pominąć również wielkości biżuterii – ta większa, bardziej okazała, często błyszcząca będzie świetnie pasowała i podkreślała charakter wieczornych wyjść. Na imprezy, czy umówione spotkania ze znajomymi również pasuje biżuteria cięższa, większa.

Ważny jest też kolor. Przez kolorystykę dodatków można zarówno ożywić, jak i stonować kreację. Barwa biżuterii powinna współgrać z odcieniami stroju. Uważać należy przy łączeniu zbyt wielu krzykliwych kolorów, by nie osiągnąć niewłaściwego efektu.

Dobierając biżuterię ważne jest by zachować jeden styl. Należy pamiętać, że ma ona przyciągnąć uwagę i podkreślić urodę.

Przy wyborze biżuterii, poza strojem, ważny jest również kształt twarzy, fryzura oraz sylwetka kobiety.

 

Biżuteria a kształt twarzy

blask nocyJeśli twarz jest okrągła raczej nie należy wybierać kolczyków w postaci koła, gdyż twarz optycznie zostanie jeszcze bardziej poszerzona. Najbardziej trafnym wyborem będą tu dłuższe kolczyki.

W przypadku twarzy owalnej wybór jest dowolny. Do tego typu pasują zarazem owalne oraz podłużne wyroby biżuteryjne.

Do twarzy trójkątnej pasować będą najbardziej kolczyki o wszelkich kształtach kulistych, okrągłych, aby nieco rozszerzyć twarz.

Twarz kwadratowa najefektywniej będzie wyglądać w kolczykach podłużnych, wąskich, okrągłych i owalnych. Unikać należy tych o ostrych kształtach, na przykład kwadratów.

 

 

 

Biżuteria a fryzura

czarne turmaliny

Rodzaj kolczyków również powinien być dobrany do fryzury.

Włosy krótkie nie zasłaniają kolczyków. Możemy zakładać prawie wszystkie rodzaje od maleńkich wkrętów po długie zwisające okazy.

Przy włosach upiętych należy pamiętać, iż odsłaniają one szyję, dlatego założone dłuższe kolczyki dodatkowo ją wydłużą.

Do włosów długich lub półdługich najbardziej pasują dłuższe kolczyki, podłużne, zwisające wzdłuż włosów.

 

 

 

 

Biżuteria a sylwetka

Aby dzięki biżuterii wydobyć kobiece piękno, a ukryć niedoskonałości trzeba zwrócić uwagę również na sylwetkę. Kobiety drobne, niskie powinny wybierać biżuterię delikatniejszą. Masywna biżuteria nie jest wskazana, gdyż może zbyt przytłoczyć filigranową kobietę.

Kobiety szczupłe, lecz wysokie mogą pokusić się o założenie większego wisiora, czy masywnego naszyjnika. Kobietom o obfitych kształtach zaleca się noszenie drobnych zawieszek, delikatnych kolczyków i bransoletek. Kobiety o krótkiej szyi, korzystniej będą wyglądać w dłuższych naszyjnikach lub koralach oraz w podłużnych kolczykach, dzięki czemu uzyskają efekt optycznego wydłużenia.

Piękna i trafnie dobrana biżuteria jest w stanie nie tylko podkreślić urodę, ale również świadczy o charakterze czy statusie społecznym. Na rynku biżuteryjnym dostępne są różnorodne okazy zarówno srebrne, złote jak i te robione ręcznie. Przy wyborze należy pamiętać o tym, by przede wszystkim była odpowiednia do wyglądu, okazji, a przede wszystkim by sprawiała radość.